Honoráře a černá listina

Honoráře

Dalším cílem těchto stránek je snaha zabránit naprostému vykořisťování novinářů ve smyslu, že když to nenapíšete vy, napíše to zdarma nebo za pár stovek někdo jiný, třeba nějaký nadšenec, amatér nebo novinář těsně po studiích nebo zkrátka někdo, kdo už opravdu nemá pomalu ani na chleba ... Držme při sobě a prozraďme si, kde a jak platí. Nikdo z nás přece nechce pracovat za špatnou odměnu. Stačí vyplnit zcela anonymně jednoduchou tabulku – „Kde, co a za kolik“ a hned budete vědět, jak si sami stojíte,  kde platí slušně, a kde si z nás dělají spíš legraci.Kde, co a za kolik?
Médium Rozsah Za kolik Poznámka             
týdeník Katka 4000 znaků 1200 – 2000 Kč platí spolehlivě a  zasílají smlouvu
týdeník
Blesk Zdraví
rozsah různě 850 – 2500 Kč platí spolehlivě
měsíčník Psychologie Dnes 10 000 znaků odborný článek 1360 Kč platí spolehlivě


Černá listina

Další zajímavou rubrikou plně závislou na schopni sdílet informace s ostatními je tzv. Černá listina. Stalo se Vám, že Vám za otisknutý článek nezaplatili, nebo vydali pod Vaším jménem vlastně úplně něco jiného? Není nic lepšího, než takovou informaci zveřejnit!


Černá listina 
Kavárna Pohoda,
Star Produktion, s.r.o.
krach společnosti

řadu honorářů nikdy nevyplatili

                              

Akce, tiskovky
Zejména jestli pracujete na volné noze, možná Vám chybí informace o akcích. Pokusme se alespoň s tím začít, nemusíme hned mít portál tiskovek, ale sem tam nějaká pozvánka prostě potěší. 
Kontakty

Jako „Volní“ možná opravdu postrádáte kolegy na stejné vlně. Proč se občas nesejít někde v čajovně nebo útulné hospůdce, nepopovídat a nevyměnit si důležité informace? Vždyť právě o informacích to přeci celé je!Články

Máte odvážnou kritiku ale víte, že s tím Vás v redakci vyhodí? Nebo vtipný fejeton, ale bohužel píšete pro konzervativní list, kam se to prostě nehodí? Odjakživa jste chtěli psát odborné články, ale „bulvár“ prostě platí líp? Nevadí, všechno co byste rádi zveřejnili, ale z nějakého důvodu nemůžete, budete mít možnost vystavit do rubriky „Co by nám vydavatelé neotiskli“. Když budeme dobří, mohlo by to na náš portál přilákat potřebnou pozornost.
Vaše blogy
Udělejte si reklamu zdarma, vložte článek o Vašem webu i s interaktivním linkem. Vědět o sobě, je základ !

Žádné komentáře:

PageRank ukazatel